niedziela, 17 stycznia, 2021

Jeden z najważniejszych filmów 2020 już w kinie „Ślęża”! Zobacz historię Tomasza Komendy

Polecamy

Magia run, czyli sekret pogańskiej duszy

Odwiedzając masyw Ślęży co pewien czas możemy natknąć się pozostałości po tzw. runach. Czym one są, skąd się biorą...

Marszałek Blucher. Pan na Krobielowicach, pogromca Napoleona i… wariat!

Uznany za dwukrotnego pogromcę Napoleona Bonaparte. Uwielbiany przez żołnierzy. Odważny do granic szaleństwa. Wierzył, że urodzi słonia. Jego imieniem...

Pamiętasz słynny kamieniołom z kultowej komedii „Sami Swoi”? Tak, znajdziesz go w Sobótce!

Pod koniec kultowej komedii "Sami swoi" Kargul i Pawlak szukają swoich dzieci, które uciekły z domów nie mogą znieść...
Przemysław Saracenhttp://sobotka.srebrnykompas.pl
Nie musimy się lubić. Ale musimy się szanować i dyskutować merytorycznie. Nawet ostro. A po wszystkim pójdziemy na kawę i coś do zjedzenia. Bo jesteśmy tylko i aż ludźmi.

RCKS w Sobótce zaprasza do kina „Ślęża” na film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Seanse już jutro i pojutrze!

Dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Przedstawia życie Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach odsiadki na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż tyle lat czekać w celi na sprawiedliwość?

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” okazała się kinowym hitem, który tylko w ciągu pierwszego weekendu projekcji obejrzało przeszło 125 tysięcy widzów.

Film zyskuje bardzo pochlebne recenzje. Zwraca się uwagę nie tylko na niezwykłość historii, która miała miejsce tak blisko nas, ale na kreacje aktorskie, reżyserię Jana Holoubka (serial „Rojst”), czy dramaturgię.

Rolę tytułową zagrał Piotr Trojan. Występują rownież m. in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Wszelkie informacje dotyczące zakupu biletów znajdują się pod adresem www.rcks.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Występ „Kabaretu Młodych Panów” przełożony. Znamy nową datę!

Planowany na 27- ego października występ Kabaretu Młodych Panów zostaje przełożone na 17- ego marca 2021- ego roku. Przypomnijmy,...

Więcej podobnych wpisów