Home Informacje Jeden z najważniejszych filmów 2020 już w kinie “Ślęża”! Zobacz historię Tomasza...

Jeden z najważniejszych filmów 2020 już w kinie “Ślęża”! Zobacz historię Tomasza Komendy

RCKS w Sobótce zaprasza do kina “Ślęża” na film “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Seanse już jutro i pojutrze!

Dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Przedstawia życie Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach odsiadki na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż tyle lat czekać w celi na sprawiedliwość?

“25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” okazała się kinowym hitem, który tylko w ciągu pierwszego weekendu projekcji obejrzało przeszło 125 tysięcy widzów.

Film zyskuje bardzo pochlebne recenzje. Zwraca się uwagę nie tylko na niezwykłość historii, która miała miejsce tak blisko nas, ale na kreacje aktorskie, reżyserię Jana Holoubka (serial “Rojst”), czy dramaturgię.

Rolę tytułową zagrał Piotr Trojan. Występują rownież m. in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Wszelkie informacje dotyczące zakupu biletów znajdują się pod adresem www.rcks.pl

 

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here