wtorek, 26 stycznia, 2021

Nie żyje Alina Refcio – zasłużona dla sobótczańskiej kultury.

Polecamy

Pamiętasz słynny kamieniołom z kultowej komedii „Sami Swoi”? Tak, znajdziesz go w Sobótce!

Pod koniec kultowej komedii "Sami swoi" Kargul i Pawlak szukają swoich dzieci, które uciekły z domów nie mogą znieść...

„Rezerwat archeologiczny w Będkowicach”. Zmarnowany potencjał niezwykłego miejsca.

Dolnośląska Sobótka sama w sobie jest tajemnicza i niesamowita. Zresztą, czy już pierwotna nazwa tego miasta, która brzmi “Sabath”...
Przemysław Saracenhttp://sobotka.srebrnykompas.pl
Nie musimy się lubić. Ale musimy się szanować i dyskutować merytorycznie. Nawet ostro. A po wszystkim pójdziemy na kawę i coś do zjedzenia. Bo jesteśmy tylko i aż ludźmi.

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 17 września b.r. odeszła na wieczny spoczynek Pani Alina Refcio – emerytowana, wieloletnia Kierowniczka Biblioteki Miasta i Gminy Sobótka.

Msza święta żałobna odbędzie się w Kościele Świętego Jakuba w Sobótce w czwartek 24 IX 2020 o godz. 15.00, a po niej nastąpi pożegnanie na Cmentarzu Komunalnym.

Przez wiele lat swoim życiem zawodowym towarzyszyła sobótczanom, doradzając w wyborze dobrej lektury. Starannie gromadziła księgozbiór, aby mieszkańcy gminy zawsze znaleźli potrzebne materiały informacyjne. Zważywszy, że biblioteka ówczesna, książka, była właściwie jedynym medium dającym naukową wiedzę. Dbała o kontakty czytelnika z autorami. Dzięki Jej zabiegom mieszkańcy mieli okazję poznać wielu pisarzy, aktorów, przyrodników i innych ciekawych ludzi. Dzieci poznawały tajniki pracy biblioteki, niezbędne w poruszaniu się wśród księgozbioru.

Za sumienną i kreatywną pracę Wojewoda Dolnośląski odznaczył Panią Alinę Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Dbała o warunki pracy bibliotekarek w filiach bibliotecznych w Sobótce Zachodniej, Księginicach Małych, Rękowie i Rogowie Sobóckim. Zabiegała o szacunek dla pracowników i docenienie ich pracy. Potrafiła skupiać wokół biblioteki życzliwych i oddanych sprawie kultury i czytelnictwa ludzi.

Prywatnie była Osobą niezwykle towarzyską, wesołą, zawsze elegancko ubraną, kochającą życie. Każdy czytelnik- czy bywalec biblioteki- zawsze znalazł życzliwe słowo i dobrą radę.
Źródło:Gmina Sobótka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Występ „Kabaretu Młodych Panów” przełożony. Znamy nową datę!

Planowany na 27- ego października występ Kabaretu Młodych Panów zostaje przełożone na 17- ego marca 2021- ego roku. Przypomnijmy,...

Więcej podobnych wpisów