Przez weekend w całej Polsce w ramach Światowego Dnia Ziemi sprzątano lasy, parki i miasta. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce zabrali się za sprzątanie najbardziej zaśmieconych miejsc w Sobótce. Opiekunem i osobą motywującą młodych ludzi była pani Dorota Piszczałka, nauczycielka z SP nr 1 w Sobótce.

Sprzątającą młodzież spotkaliśmy przypadkowo w pobliżu sklepu “Biedronka” w Sobótce. Naszą uwagę zwróciły pełne worki śmieci i uśmiechnięte twarze młodych ludzi, którzy mieli okazję spotkać się poza komputerowym światem i lekcjami online.

– Chciałam wyciągnąć dzieci z domów. Oderwać ich od komputerów, żeby się przewietrzyli i zrobili coś dobrego i pożytecznego. – mówiła pani Dorota Piszczałka.

Widok sprzątającej młodzieży wzbudził duże zainteresowanie przechodnich, którzy gratulowali pomysłu i deklarowali, że następnym razem się przyłączą.

– Muszę panu szczerze powiedzieć, że się wzruszyłam. W tej całej pandemii i wariactwie, jaki nas otacza taki widok to miód na moje serce – mówi Pani Janina, mieszkanka Sobótki. – Ten bezpośredni kontakt młodym ludziom jest potrzebny. Sprzątać nie da się online – dodaje kobieta.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja a w następnych weźmie udział jeszcze więcej mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here